Dnes 15.mája 2025 sme so žiakmi absolvovali exkurziu na historicky významné miesto - Svidník - Dukla, Dukliansky priesmyk. Navštívili sme Pamätník na Dukle, kde sme si pripomenuli miesto najťažších bojov 2.svetovej vojny. V parku pred Vojenským historickým múzeom vo Svidníku mali žiaci možnosť vidieť autentickú vojenskú techniku,v múzeu sme si vypočuli informácie o 1. a 2. svetovej vojne. Výstup na vyhliadkovú vežu nám ponúkol ďalšie informácie, mohli sme si skúsiť "prechod mínovým poľom" , ale aj krásny výhľad na okolitú krajinu - okolité dediny, Dukliansky priesmyk i pohraničné územie nášho severného suseda. Mali sme možnosť pozrieť si priamo na mieste to, o čom sme sa učili a pripomenúť si hrdinstvo padlých vojakov, ktorí bojovali a položili svoje životy za našu slobodu.
Výlet nebol len o histórii - užili sme si aj prechádzku v prírode, spoločné rozhovory a vzácny čas mimo školských lavíc. Veríme, že tento deň zanechal v žiakoch hlboký dojem a prispel k lepšiemu pochopeniu našej minulosti.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Svidník - Dukla.
